خودت را با دیگران مقایسه نکن!

خودت را با دیگران مقایسه نکن!

خانه | Miracles | خودت را با دیگران مقایسه نکن!

“مقایسه ی خود با دیگران آینده تو را به خطر می اندازد…”

آیا تا به حال این ضرب المثل را شنیده ای که می گوید، “مرغ همسایه غاز است؟”

این ضرب المثل زمانی استفاده می‌شود که تو به عنوان یک انسان، تصور کنی داشته های دیگران از تو خیلی بهتر است.

در این صورت تنها کاری که  انجام می دهی این است که نگاه کنی که محصول دیگران پربار است ولی محصول تو کم بار! آنها با استعدادتر هستند، دوستان بیشتری دارند، این را بیشتر دارند، آن را بیشتر دارند …

 و مقایسه به مسیر خود ادامه می‌دهد، تا جایی که شادی و انگیزه ی تو را می‌دزدد. رفته رفته این استدلال ریشه می دواند که «این چه فایده ای دارد؟ من بی فایده هستم، رقت انگیز هستم و…» در نهایت، مقایسه سرنوشت تو را می‌دزدد. چون در وسط راه توقف کردی، نه محصول فراوانی را که خدا برایت تدارک دیده بود را دیدی و نه ثمره برنامه کاملی را که برایت تصور کرده بود.

دوست من! اجازه نده ذهن ات مشوش شود از اینکه استعداد کمتری نسبت به آقا یا خانم فلانی داری یا کمتر دیده می شوی. بلکه روی  خودت کار کن، در مزرعه خودت بکار. دعا کن و وقت خود را با خدا بگذران. او می داند که چگونه با استراتژی هایی که باید اجرا کنی به تو الهام ببخشد و افراد مناسب را در مسیر تو قرار دهد!  او این کار را برای من انجام داد و ایمان دارم که برای تو نیز انجام خواهد داد.

نقش تو این است که به او اعتماد کنی. او همواره کلام خود را محترم می شمارد. خدا، «انسان نیست که دروغ بگوید.» در این مورد می توانی به کتاب مقدس، اعداد، فصل 23، آیه 19 مراجعه کنی.

همچنین در اشعیا، فصل 55، آیه 11، می گوید، کلام او هرگز بی ثمر به او باز نمی گردد، بلکه آنچه را که بخواهد انجام می دهد.

دوست خوبم! از این به بعد خودت را با دیگران مقایسه نکن!  به جلو حرکت کن!  تو بی نظیر و شایسته ای!

مشاهده مطالب بیشتر

آیا مایل به دریافت پیغام های روزانه ی ما در جعبه ی دریافت ایمیل خود هستید؟ ثبت نام نمایید.