قوی باش! 

قوی باش!

خانه | Miracles | قوی باش! 

در عهد عتیق از کتاب مقدس می‌توان داستان های قوم خدا در مسیر خروج از مصر تا ورود به سرزمین موعود را مطالعه کرد. البته همه اینها بدون جنگ انجام نشد، اما خدا در این مسیر با آنها بود.

امروز، من می خواهم به طور خاص در مورد یک حادثه با شما صحبت کنم. یک روز که دشمنان برای حمله به اسرائیل آمدند، موسی یک استراتژی ویژه از خدا دریافت کرد. او برای دعا باید از تپه ای بالا می رفت و یوشع مجبور بود در دره بجنگد.

این را در کتاب مقدس خروج باب 17 آیه های 9 – 12 می خوانیم: 

‘موسی به یوشع گفت: «افرادی از قوم انتخاب کن و فردا به جنگ عمالیقی‌ها برو. من عصای خدا را به دست گرفته بر فراز تپه خواهم ایستاد.» موسی دستهای خود را به طرف آسمان بلند کرد. تا زمانی که دستهای موسی بالا بود، جنگاوران اسرائیلی پیروز می‌شدند، اما هر وقت دستهای خود را از خستگی پایین می‌آورد، عمالیقی‌ها بر آنان چیره می‌گشتند. ‘ سرانجام موسی خسته شد و دیگر نتوانست دستهای خود را بالا ببرد. پس هارون و حور، او را روی سنگی نشاندند و از دو طرف دستهای او را تا غروب آفتاب بالا نگه داشتند.

گاهی اوقات در زندگی، به کسی نیاز داریم که به ما کمک کند و بازوهایمان را بالا بگیرد. کسی که ما را با یک کلمه، یک لبخند، کمی تشویق و حمایت کند. این همان کاری است که من می خواهم با “هر روز یک معجزه” انجام بدم.

من می‌خواهم به تو کمک کنم که بازوهایت را بالا نگه داری و به تو بگم که… نگذاری بازوهایت بیفتند.

دوست من، پیروزی از آن تو است. سرزمین موعود پیش روی توست. تو می تونی آن را انجام بدی! قوی باش! تسلیم شدن برای دشمن است نه برای تو. تو از طریق عیسی مسیح که عاشق توست، فراتر از یک فاتح هستی!

همچنین فراموش نکن که عیسی بر روی صلیب از پیش پیروزی را برای تو به ارمغان آورده است.

پس بیا امروز را با یک دعا  آغاز کنیم “خداوندا، از تو سپاسگزارم برای کلامت که مرا تشویق می کند و روحم را تقویت می کند. من انتخاب می کنم قوی بمانم، بجنگم، بارها و بارها به تو ایمان داشته باشم. اعتراف می کنم که پیروزی برای من است، زیرا تو آن را به من بخشیده ای، زیرا برای من پیروز شدی. از تو برای همه هدایا و برکاتت سپاسگزارم! به نام عیسی، آمین.»

در آخر میخوام پیام زیبایی که یکی از عزیزان همراه برای ما ارسال کردند را با تو به اشتراک بزارم که باعث بنا و تقویت من شد.

او اینطور نوشته است:

درود بر شما

در نام قدوس خداوند، چه پیغام زیبایی. حقیقتا هر روز صبح  رو با پیغامهای ” هر روز یک معجزه”، شروع کردن باعث ایجاد انگیزه هست، با امیدی که برگرفته از وعده های خداوند در کلامش هست. من در اردیبهشت ۱۴۰۰، همسرم رو بعلت کرونا از دست دادم، اگرچه سختی های زیادی رو در طول سالهای زندگیم تجربه کردم، اما اینبار با همیشه فرق داشت، در عرض ۱۰ روز زندگیم دگرگون شد، مسئولیت هایی که تابحال تجربه نکرده بودم، بار سنگین زندگی، مشکلات اقتصادی، انجام کارهای قانونی و خلاصه رسیدگی به اموری که هیچ سر رشته ای از اونها نداشتم و بالاتر از همه، حس تنهایی از دوری از کسی که سالها در کنار هم بودیم…. به یک سال گذشته که نگاه میکنم، می بینم که علیرغم همه ی سختیها که خیلی از اونها کماکان باقیست، اما حضور خداوند زنده در کنارم باعث شد که توانایی های خودم رو برای انجام امور زندگی بشناسم و امروز خودم رو زنی قوی می بینم و همه چیز رو مدیون خداوند زنده میدانم.

پیغام و دعای امروز شما باعث شد تا به یاد بیارم که در تمام رنج هایی که می کشیم، خداوند در کنار ماست و تنها نیستیم، ارمیا ۱۳ رو بخاطر می سپارم و با ایمان و توکل بیشتری ادامه خواهم داد. در نام مقدس عیسی مسیح

برکت خداوند بر شما

مشاهده مطالب بیشتر

آیا مایل به دریافت پیغام های روزانه ی ما در جعبه ی دریافت ایمیل خود هستید؟ ثبت نام نمایید.