سخاوتمند باش!

سخاوتمند باش!

خانه | Miracles | سخاوتمند باش!

کلام خداوند، در دوم قرنتیان، فصل 9، آیه های 6 تا 8، به ما می گوید: «فراموش نکنید که هر که کم بکارد، کم نیز درو خواهد کرد؛ و هر که زیاد بکارد، زیاد درو خواهد کرد. کسی را مجبور نکنید که بیش از آنچه قلباً در نظر دارد، بدهد بلکه بگذارید هر قدر که مایل است، بدهد زیرا خدا کسی را دوست دارد که با شادی هدیه می‌دهد. اما خدا قادر است هر نعمتی را بیش از نیازتان به شما عطا فرماید، تا نه فقط احتیاجات خودتان برآورده شود، بلکه از مازاد آن بتوانید برای خدمات نیکوکارانه و کمک به دیگران استفاده کنید.»

بنابراین، آیا واقعن کاشت و درو مؤثر است؟ بله! خداوند در این قسمت ها در مورد امور مالی تو وعده های عالی می دهد. خداوند می گوید، اگر سخاوتمندانه بکاری، او نیز به تو برکت خواهد داد و تو هر چیزی را که “نیاز داریی” خواهی داشت. علاوه بر آن، تو دارایی های زیادی برای به اشتراک گذاشتن با “دیگران” در اختیار داری!

سپس، او وعده می دهد: «اما خدا كه برای كشاورز بذر آماده می‌كند تا بكارد و درو كند و بخورد، به شما نيز بذر فراوان عطا خواهد كرد تا بكاريد، و محصول تان را فزونی خواهد داد تا بتوانيد از آن هر چه بیشتر برای كمک به ديگران استفاده كنيد. بلی، خدا به فراوانی به شما عطا خواهد كرد تا شما نيز با سخاوت به ديگران كمک كنيد و آنگاه كه هدايای شما را به آنانی كه نيازمندند برسانيم، به خاطر نيكوكاری شما، خدا را سپاس خواهند گفت.» (به دوم قرنتیان، فصل 9، آیه های 9 و 10 مراجعه کن).

پس می بینیم که در مجموع، نتیجه ی کاشت و درو، آزادی و برکت است!

خدا به من و همسرم آموخته است که در کار او سخاوتمند باشیم و از مبشران کلام او، ایمان داران و سایر کلیساها حمایت کنیم… به طور خلاصه، در پادشاهی خداوند دهنده باشیم. البته این جلال خداوند است و در گذشته گاهی اوقات انجام این موارد بسیار سخت بود، زیرا سخاوتمند بودن به طور طبیعی برای من اتفاق نمی افتاد.

من، بارها و بارها شاهد بوده ام، امکان ندارد چیزی را به خدا بدهی بی آنکه او در ازای آن خیلی بیشتر به تو بر نگرداند! خدا از ما خواسته بذر بکاریم زیرا از ما می خواهد کارهایی انجام دهیم که زندگی ما را غنی تر می کنند و ما را به سطح جدیدی از آزادی می رساند! بخشش او را خشنود می کند و دست پر برکت خداوند را به حرکت در می آورد.

هدیه ی ما باید قلبی باشد… به عبارت دیگر هدیه ی ما برای خداوند، می بایست با قلبی صادق و نه از روی اکراه یا از روی اجبار داده شود.

(به کتاب مقدس، دوم قرنتیان، فصل 9، آیه ی 7 مراجعه کن).

امروز بیا خدا را به خاطر سخاوت اش شکر کنیم و از او بخواهیم که ذات سخاوتمندانه ی خود را از طریق ما آشکار کند!

من واقعن معتقد هستم که خدا از همه ی ما استفاده می کند. ما فراخوانده شده ایم که عامل “تغییر” در این دنیا باشیم! آرزوی من این است که افراد بیشتری در این مأموریت به ما بپیوندند و زندگی انسان ها از طریق ابزارهایی مانند “هر روز، یک معجزه” تغییر کند.

مشاهده مطالب بیشتر

آیا مایل به دریافت پیغام های روزانه ی ما در جعبه ی دریافت ایمیل خود هستید؟ ثبت نام نمایید.