با تغییر خودت، شروع کن!

با تغییر خودت، شروع کن!

خانه | Miracles | با تغییر خودت، شروع کن!

 جنگ های بسیاری در جهان، رنج های زیادی در اطراف ما و نیز چیزهای زیادی برای تغییر در کشورمان وجود دارد… اگر ما قدرت می داشتیم، آیا

نمی خواستیم این شرایط را تغییر بدهیم؟

یا موقعیت هایی که ما را آزار می دهند را به موقعیت های بهتر یا عالی تغییر

نمی دادیم؟! اما چگونه می توان جهان را تغییر داد؟ من برای تغییر آن، چه کاری می توانم انجام دهم؟ با این  که  گاهی احساس می کنم همانند سوزنی در انبار کاه هستم!

دوست من! آنچه برای تغییر جهان لازم داریم، این است که ابتدا خودمان از درون تغییر کنیم! درست همان طور که کتاب مقدس، رومیان، فصل 12، آیه ی 2، ما را به انجام آن دعوت می کند: «رفتار و كردار و شيوهٔ زندگی مردم دنيا را تقليد نكنيد، بلكه بگذاريد خدا افكار و طرز فكرتان را دگرگون كند تا به انسانی جديد تبديل شويد. آن گاه قادر خواهيد شد ارادهٔ خدا را درک کرده، آنچه را كه خوب و كامل و مورد پسند اوست، كشف كنيد.»

 در حقیقت، همان طور که یکی از کشیشان معروف می گوید: “تنها افراد تغییر یافته می توانند جهان را تغییر دهند.”

 و این همان نقشه خدا برای بشریت است. همان طور که کتاب مقدس نشان می دهد:

 موسی قبل از این که قومش را آزاد کند، ملاقاتی شخصی با خدا داشت که او را عمیقاً تغییر داد. (می توانی در این مورد به کتاب مقدس، خروج، فصل 3، آیه 2، مراجعه کنی).

و همچنین کتاب داوران، فصل 6، این طور بیان می کند که دیدگاه جِدعون باید نسبت به خود و خدا تغییر می کرد تا بتواند چالش آزادسازی اسرائیلی ها را از دست مِدیانی ها بپذیرد.

 در مورد پولس هم می خوانیم که پس از یک رویارویِ خیره کننده و کور کننده به معنای واقعی کلمه، با نجات دهنده ی خود، تبدیل به مبشر پرشور و آتشینی شد که ما می شناسیم! (در این مورد به کتاب مقدس، اعمال رسولان، فصل 9، مراجعه کن).

 دوست من! بگذار خدا عمیقاً تو را تغییر دهد! او تصمیم گرفت دنیا را با تغییر یک فرد در یک زمان متحول کند. و حالا این تحول از من و تو شروع می شود. امروز از تو دعوت می کنم که در این آیه از کتاب مقدس، دوم قرنتیان، فصل 3، آیه ی 18، تأمل کنی :

«اما ما مسيحيان نقابی بر صورت خود نداريم و همچون آينه‌ ای روشن و شفاف، جلال خداوند را منعكس می‌ كنيم؛ و در اثر كاری كه خداوند يعنی روح‌القدس در وجودمان انجام می‌ دهد، با جلالی روزافزون، به تدریج شبيه او می‌ شويم.»

بله، خداوند می خواهد دنیای اطراف تو را تغییر دهد… و او می خواهد این کار را از طریق تو انجام دهد!

 به شهادتی از یک دوست همراه توجه کن: «خداوند بارها از طریق “هر روز، یک معجزه” با من صحبت کرده است، تا با پی بردن به عظمت اش به درک درستی از ضعف‌ها و نگرانی‌ هایم برسم. مواقعی بوده که آن چه برای من فرستادید بسیار شخصی بوده است که مطمئنم روح القدس از طریق شما با من صحبت کرده است. از شما برای کار بزرگ تان ممنونم. خداوند به شما خیر و برکت دهد همانطور که همیشه به دیگران خیر و برکت می دهید.»

مشاهده مطالب بیشتر

شکر برای وجودتان!

20210728093415_6950b7da-8906-4d42-bdea-cf0dc8efa328

آیا مایل به دریافت پیغام های روزانه ی ما در جعبه ی دریافت ایمیل خود هستید؟ ثبت نام نمایید.