آیا خدا تو را محکوم می کند؟

آیا خدا تو را محکوم می کند؟

خانه | Miracles | آیا خدا تو را محکوم می کند؟

مَثَل پسر ولخرج یکی از شناخته شده ترین و تاثیرگذارترین داستان های کتاب مقدس است. این داستان به ما می گوید که پسری پس از هدر دادن تمام ارثی که پدر پیشاپیش به او داده بود، نزد پدرش بازگشت. پدرش او را از دور دید که در حال آمدن است و «پر از مهر و محبت به سوی پسرش دوید و او را در آغوش گرفت و بوسید».

به کتاب لوقا باب 15 آیه 20 مراجعه کنید

داستان پسر ولخرج داستان پدری است که پسرش را از دور می بیند و به سمت او می دود. او اصلاً پسرش را سرزنش نمی کند. او هیچ سوالی از او نمی‌پرسد… او به جای سرزنش کردن، با تمامی جان، به فرزندش عشق می‌ورزد!

دوست من، نه تنها پدر آسمانی تو همیشه با آغوش باز از تو استقبال می کند، بلکه او حتی برای برگرداندن تو اقدام می کنه. 

برای خدا فرقی نداره…

عمق زندان تو،

بزرگی خطای تو،

یا ترسی که ممکن است احساس کنی، چقدر است. خدا همیشه آماده است تا یک قدم به سوی تو بر دارد.

در کتاب مقدس می بینیم که وقتی عیسی به گناهکاران می رسد، از آنها روی برنمی گرداند و آنها را قضاوت نمی کند. برعکس، با آغوش باز از آنها استقبال می کند. او دلسوز و بخشنده است.

در کتاب یوحنا باب 8 آیه های 10-11 می خوانیم که یک زنی که در هنگام عمل زنا دستگیر شده بود را نزد عیسی می آورند. احتمالا آن زن با دیدن نزدیک شدن مسیح، بسیار وحشت کرده بود و از خودش پرسیده بود که «او با من چه خواهد کرد؟ آیا قرار است سنگ پرتاب کند؟»

اما عیسی به جای محکوم کردن او و شرکت در سنگسار، از او دفاع می کند و آنانی که برای سنگسار او آمده بودند همگی بر میگردند.

در این آیه می خوانیم که

آنگاه عیسی بار دیگر سر را بلند کرد و به آن زن فرمود: «آنانی که تو را متهم می‌ساختند، کجا رفتند؟ حتی یک نفر هم نماند که تو را محکوم کند؟» زن گفت: «نه، سرورم!» عیسی فرمود: «من نیز تو را محکوم نمی‌کنم. برو و دیگر گناه نکن.»

اگر امروز احساس می کنی از خداوند دور هستی، او کسی است که این گام را در جهت تو برمی دارد. کسی که برای یافتن تو فعالانه اقدام می کنه، تا تو را از زندان، بیماری غم و اندوه بیرون بیاره، رهایی ببخشه و نجات بده.

دوست من، هر چقدر هم که دیوارهای اطراف تو ضخیم باشد، پدر آسمانی تو با قدرت عشق خودش و اقتدار کلامش، آنها را به سقوط می کشاند.

من امروز تو را تشویق می کنم که به او تکیه کنی، به او تکیه کن، چرا که او هرگز تو را ناامید نخواهد کرد و هرگز از تو دست نخواهد کشید. 

مشاهده مطالب بیشتر

شکر برای وجودتان!

20210728093415_6950b7da-8906-4d42-bdea-cf0dc8efa328

آیا مایل به دریافت پیغام های روزانه ی ما در جعبه ی دریافت ایمیل خود هستید؟ ثبت نام نمایید.