آرامش را در قلب خود دریافت کن!

آرامش را در قلب خود دریافت کن!

خانه | Miracles | آرامش را در قلب خود دریافت کن!

کلام خدا می‌ گوید: «خواست‌ و اراده‌ ی من‌، سعادتمندی‌ شماست‌ و نه‌ بدبختی‌ تان‌، و کسی‌ به جز من‌ از آن‌ آگاه‌ نیست‌. من‌ می‌ خواهم‌ به‌ شما امید و آینده‌ ی خوبی‌ ببخشم‌.»

(کتاب مقدس، ارمیا، فصل 29، آیه ی 11).

ترجمه‌ ای دیگر می‌ گوید: « زیرا خداوند می‌ گوید، فکرهایی‌ را که‌ برای‌ شما دارم‌ می‌ دانم‌ که‌ فکرهای‌ سلامتی‌ می‌ باشد و نه‌ بدی‌ تا شما را در آخرت‌ امید بخشم‌.»

این کلمه ی زیبا که در فارسی “سعادتمندی” یا “سلامتی” ترجمه شده، در متن عبری “شالوم” بوده که به معنای صلح، سلامت، رفاه، آرامش و کامل بودن است.

امروز می خواهم یک داستان را برای تو به اشتراک بگذارم:

«روزی پادشاهی تصمیم گرفت به هنرمندی که بهترین تصویر صلح را ترسیم کند، جایزه دهد. بسیاری از هنرمندان تلاش کردند و آثاری ارایه کردند. پادشاه به همه تصاویر نگاه کرد، اما فقط دو تصویر مورد پسند او واقع شد. او باید یکی از آنها را انتخاب می کرد.

تصویر اول از یک دریاچه ی آرام کشیده شده بود. دریاچه ای شفاف و زیبا و کوه‌های سر به فلک کشیده در اطراف آن قرار داشتند. در قسمت بالا آسمانی آبی با ابرهای سفید پنبه ای دیده می شد. همه کسانی که این عکس را دیدند، فکر کردند که این تصویرِ کاملی از صلح است.

تصویر دوم هم کوه داشت. اما این کوه ها سرسبز و زیبا نبودند. در بالای تصویر آسمان خشمگین و باران و صاعقه دیده می شد. از یک سمت کوه، آبشاری کف آلود فرو می ریخت و چندان صلح آمیز به نظر نمی رسید. اما وقتی پادشاه نگاه کرد، پشت آبشار بوته کوچکی را دید که در شکافی در سنگ رشد کرده بود. در بوته پرنده ای مادر لانه ساخته بود. آن جا، در میان هجوم آب خشمگین، پرنده ی مادر در کمال آرامش روی لانه اش نشسته بود.

به نظر شما کدام تصویر برنده ی جایزه شد؟ پادشاه دومی را انتخاب کرد.

پادشاه، در حالی که بسیار متاثر شده بود، توضیح داد: «آرامش به این معنا نیست که در جایی باشی که سر و صدا، دردسر و کار سختی وجود ندارد. آرامش یعنی در میان همه ی آن چیزها باشی و همچنان در قلب تو آرامی باشد. این معنای واقعی صلح است.»

دوست من! خدا هم همین را برای تو می خواهد. خدا خیلی بیشتر به تغییر قلب تو علاقه مند است تا تغییر شرایط ات (حتی اگر او آن ها را نیز تغییر دهد).

آرامش تو زمانی کامل می شود که به او متکی باشی… او آزادانه آرامش را حتی در میان مشکلات به تو می دهد.

این چیزی است که عیسی امروز به تو می‌ گوید: «من هدیه ای نزد شما

 می گذارم و می روم. این هدیه، آرامش فکر و دل است. آرامشی که من به شما می دهم، مانند آرامش های دنیا بی دوام و زودگذر نیست. پس آسوده خاطر باشید! نترسید!» (به کتاب مقدس، یوحنا، فصل 14، آیه ی 27، مراجعه کن).

مشاهده مطالب بیشتر

شکر برای وجودتان!

20210728093415_6950b7da-8906-4d42-bdea-cf0dc8efa328

آیا مایل به دریافت پیغام های روزانه ی ما در جعبه ی دریافت ایمیل خود هستید؟ ثبت نام نمایید.